کیبورد مخصوص تلویزیون های هوشمند ارائه شد

به تازگی یک کیبورد مخصوص تلویزیون های هوشمند به بازار ارائه شده که با پد لمسی یکپارچه شده است.تعداد معدودی کیبوردهای مخصوص تلویزیون هوشمند در بازار وجود دارد اما شرکت Logitech به تازگی از کیبورد K۶۰۰ رونمایی کرده است که در حقیقت با پدلمسی ترکیب شده و برای تلویزیون های هوشمند ارائه شده است.

به گزارش آردی نیوز به نقل از ایسنا، شرکت “لاجیتک”(Logitech) که تولیدکننده ابزارهای رسانه‌ای است، در تولید کیبورد نیز بسیار فعال است و کیبوردهای متنوعی تولید می‌کند.حال این شرکت کیبورد جدیدی تولید کرده است که موسوم به “K۶۰۰” است و صفحه کلید  و “ترک‌پد”(trackpad) جمع‌ و جوری دارد.

این کیبورد برای استفاده در تلویزیون‌های هوشمند مدرن طراحی شده است.”ترک‌پد” یک حسگر لمسی مسطح است که می‌تواند با حرکت انگشت کاربر ، موقعیت نشانگر در صفحه نمایش را به کنترل درآورده و باعث حرکت نشانگر روی صفحه شود. به عبارت دیگر می‌توان گفت عملکرد “ترک‌پد” مشابه با ماوس است و قادر به درک مکان لمس انگشت در صفحه است.

با استفاده از “K۶۰۰” دیگر نیاز نیست که کاربران با استفاده از ریموت تلویزیون به جست‌وجو و وارد کردن آدرس‌ برای وبگردی بپردازند.

این درحالی است که “K۶۰۰” با هر مدل تلوزیونی کار نمی‌کند ولی قادر است مجموعه تلویزیون‌های محبوب “‌ال‌جی”( LG)،”سامسونگ”( Samsung) و تلوزیون “سونی با وضوح ۴کی”( ۴ Sony K) که از سال ۲۰۱۶ به بعد تولید شده‌اند را پوشش دهد.

علاوه بر استفاده کیبورد در تلویزیون، می‌توان از آن در گوشی‌های هوشمند ” Android” و ” iOS” استفاده کرد و کیبورد را از طریق بلوتوث به گوشی متصل کرد.

قیمت فعلی کیبورد ۷۰ دلار در نظر گرفته شده است و امکان وب‌گردی در صفحه بزرگ تلوزیون را برای شما فراهم می‌آورد.

مطالب مرتبط