ابداع کاغذی که نوشته را دیجیتالی می‌کند.

ابداع کاغذی که نوشته را دیجیتالی می‌کند.

محققان دانشگاه “کارنگی ملون” کاغذی ابداع کرده‌اند که به لمس حساس است و آن چیزی که روی آن نوشته می‌شود را به شکل دیجیتالی نیز ارائه می‌دهد.

به گزارش آردی نیوز به نقل از انگجت، محققان دانشگاه “کارنگی ملون”(Carnegie Mellon) یک نوع کاغذ را توسعه داده‌اند که می‌تواند لمس را احساس کند و در مقایسه با روش‌های دیگر، می‌تواند یک روش ارزان‌قیمت برای تبدیل نوشته به نسخه دیجیتال به صورت همزمان باشد.
محققان این کار را در این هفته در کنفرانس ACM CHI در زمینه عوامل انسانی در سیستم‌های کامپیوتری ارائه می‌کنند.
این کاغذ به شکل کاغذ معمولی است، اما مواد رسانا در پشت آن تعبیه شده است.
محققان در حالی که به دنبال بهترین مواد رسانا برای اضافه کردن به کاغذ بودند، می‌خواستند از این که مواد به کار رفته، ارزان‌ترین حالت ممکن هم باشد، اطمینان حاصل کنند که به راحتی بتوان این محصول را به تولید انبوه رساند.
بسیاری از مواد با توجه به گران‌قیمت بودن، عدم مقیاس‌پذیری و تعامل ضعیف با کاغذ حذف شدند، اما محققان دو مورد مناسب را انتخاب کردند؛ یک ورق پلاستیکی حاوی کربن که می‌تواند به کاغذ بچسبد و یک رنگ حاوی کربن که می‌تواند روی سطح کاغذ اسپری شود.
هنگامی که یک صفحه حسگر به ورق کاغذ با یکی از پوشش‌های رسانا متصل شده باشد، امکان حس کردن هر لمسی نظیر لمس انگشت، یک خودکار یا قلم الکترونیکی را فراهم می‌کند.
محققان در آزمایش این کاغذ، برای دیجیتالی کردن یادداشت‌ها، بهبود بازی‌های تخته‌ای، درجه بندی آزمون در زمان واقعی و حتی اشتراک‌گذاری مقالات در یک روزنامه چاپ شده در اینترنت استفاده کردند.
هزینه این محصول حدود 0.30 دلار به ازای هر ورق است، اما محققان می‌گویند احتمالا همین قیمت هم به واسطه تولید انبوه، کاهش می‌یابد.

مطالب مرتبط