“اتاق جلسات” آینده‌نگرانه مایکروسافت

شرکت مایکروسافت در حال کار روی نمونه اولیه بخش سخت افزاری اتاق جلسه‌ آینده نگرانه ای است که برگزاری این جلسات را آسان‌تر خواهد کرد.

امکانات این اتاق کنفرانس چشمگیر خواهد بود. این اتاق مجهز به یک دوربین با قابلیت چرخش 360 درجه‌ای است. همچنین یک میکروفن در این اتاق تعبیه شده است که می تواند هر فرد حاضر در جلسه را شناسایی کرده  و به آنها خوش آمدگویی کند.

این میکروفن حتی می‌تواند هر آنچه که در طول جلسه صحبت می‌شود را دقیقا تشخیص داده، تایپ کند و صحبت‌ها را در همان لحظه ترجمه کند زیرا این میکروفن قابلیت تشخیص تمامی زبان‌ها را دارد.

مایکروسافت سال هاست که بر روی ویژگی‌های ترجمه برنامه “Skype” کار می‌کند که این اتاق نیز شامل فناوری‌های ترجمه است. مایکروسافت می‌خواهد با استفاده از ابزارهای “هوش مصنوعی” روی صحبت‌های افراد شرکت کننده در جلسه کار کند.

زمان دقیق راه اندازی این اتاق دقیقا مشخص نیست. اما نسخه آزمایشی به درستی افراد را شناسایی کرده و صحبت‌های آن‌ها را تشخیص داده است.

این شرکت وعده داد که تا نیمه نخست سال جاری، از صفحه نمایشی جدیدی رونمایی کند که به نظر می‌رسد قابلیت‌های ایده آلی به اتاق جلسات مایکروسافت اضافه کند.

مطالب مرتبط