ساعت هوشمند جدید با ترکیب دیجیتال و کوارتز

ساعت هوشمند جدید با ترکیب دیجیتال و کوارتز

یکی از شرکت‌های بزرگ فناوری در حال ساخت یک ساعت هوشمند ترکیبی جدید است که ترکیبی از زمان‌بندی دیجیتال و کوارتز خواهد بود.

به گزارش آردی نیوز نقل از انگجت، از زمانی که گوگل نسخه “اندروید پوشیدنی”(Android Wear) را به عنوان “Wear OS” یا سیستم عامل ابزار پوشیدنی معرفی کرد، سوال این بود که ساعت هوشمند جدید با این سیستم عامل چه زمانی ساخته خواهد شد؟ ظاهرا پاسخ این سوال، به زودی است.

یک پرونده در کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC)، نشان می‌دهد که شرکت “ال‌جی”(LG) در حال ساخت یک ساعت هوشمند است که ممکن است دارای برخی از ویژگی‌های منحصر به فرد باشد.

به عنوان مثال، این دستگاه از رابط کاربری معمول Android Wear استفاده نمی‌کند. لیست نرم افزار عمودی معمولی با مدل چرخشی جایگزین شده است و نام هر برنامه جلو و مرکز نمایشگر نشان داده می‌شود. همچنین دسترسی شبکه سلولی در این مدل وجود ندارد.شایعه‌ای در اواخر ماه آوریل حکایت از آن داشت که LG در حال ساخت یک ساعت هوشمند است که یک دستگاه ترکیبی منحصر به فرد شامل یک نمایشگر 1.2 اینچی با صفحه کوارتز است. حتی زمانی که باتری این ساعت هوشمند تمام شود، شما هنوز هم می‌توانید زمان را برای نزدیک به 100 ساعت در دسترس داشته باشید.

متاسفانه این ساعت GPS یا NFC ندارد و از همان پردازنده رایج 2100 اسنپ دراگون و حافظه 4 گیگابایتی که از سال 2016 رایج است، استفاده می‌کند. بزرگترین پیشرفت این مدل، ارتقای رم(RAM) آن به 768 مگابایت است. زمان دقیق عرضه این ساعت هوشمند اعلام نشده است، اما حدس بر این است که در ماه ژوئن عرضه شود.

مطالب مرتبط