کنترل و مدیریت فیس بوک با فرامین صوتی

فیس بوک هم به جمع شرکت هایی پیوست که تلاش می کنند کنترل و مدیریت نرم افزارهای خود را با فرامین صوتی ممکن کنند. این شرکت می گوید در تلاش برای ارتقای پیام رسان اختصاصی خود است و جذاب ترین ویژگی نسخه به روزشده آن امکان مدیریت فیس بوک مسنجر با فرامین صوتی است. بررسی نسخه ای از این پیام رسان که با سیستم عامل اندروید سازگاری دارد، نشان می دهد با فشردن دکمه ای که با علامت M مشخص شده می توان بخش های مختلف پیام رسان مذکور را با صدا کنترل کرد.

به گزارش آردی نیوز به نقل از دیجیتال ترندز،  البته هنوز جزئیات مربوط به نحوه کنترل صوتی این پیام رسان اعلام نشده، اما استفاده از خدمات یادشده کاربرد پیام رسان مذکور به خصوص در شرایط دشوار مانند رانندگی را تسهیل می کند. به عنوان مثال فرد از این طریق می تواند در حین رانندگی و بدون به خطر افتادن جان خود و سایر سرنشینان پیامی را به صورت صوتی آماده کرده و با انتشار یک دستور صوتی ارسال کند.

علاوه بر این، این خدمات به افراد معلول و ناتوان جسمی هم کمک می کند راحت تر از پیام رسان فیس بوک استفاده کنند. گفته می شود ارتقای خدمات ترجمه پیام های مختلف از زبانی به زبان دیگر هم در این مجموعه پیش بینی شده است.

فیس بوک آزمایش این نسخه جدید از پیام رسان خود را تایید کرده اما زمان مشخصی برای عرضه آن اعلام نکرده و مشخص نکرده که چه تعداد از قابلیت های پیام رسان فیس بوک به صورت صوتی در دسترس خواهد بود./خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط